SVEČANO OBILJEŽEN DAN OPĆINE STARO PETROVO SELO

Radio Prkos 26.06.2026 ŠIRE NG PODRUČJE
img

U susret blagdanu svetih Petra i Pavla, Općina Staro Petrovo Selo danas je svečano obilježila Dan općine, a žitelji Starog Petrovog Sela ga i ove godine slave nizom prigodnih sadržaja i događanja koja su okupila brojne mještane, goste i uzvanike.

 

Dan je započeo odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima – polaganjem vijenaca kod spomen-obilježja, nakon čega je uslijedila svečana sjednica Općinskog vijeća. Tom prigodom prisutnima su se obratili predsjednica Općinskog vijeća Ana Selichar i načelnik općine Nikola Denis, osvrnuvši se na realizirane projekte i napredak ostvaren u proteklom razdoblju, uz naglasak na kvalitetnu suradnju s Brodsko-posavskom županijom.

Svečanoj sjednici nazočio je župan dr. sc. Danijel Marušić, koji je čestitao Dan općine svim žiteljima te istaknuo kako je Staro Petrovo Selo "općina koja ide dalje – ona koja gleda u budućnost, razmišlja i gradi".

 

Slavljenički dan nastavlja se bogatim programom koji je započeo već u 14 sati natjecanjem udruga u kuhanju čobanca, čime je otvorena gastronomska i zabavna komponenta današnje proslave. U 17 sati najmlađe će  razveseliti predstava  "Štitko i Štetko" u izvedbi Osnovne škole Ivan Goran Kovačić iz Starog Petrovog Sela. Večernji dio programa uključuje ocjenjivanje pripremljenih čobanaca, a potom slijedi glazbeni spektakl – u 21 sat nastupaju tamburaški sastav Satir.

Izvor:

BPŽ

Slične vijesti

Najnovije